The following players have won District Championships or placed 2nd in the district tournament and

qualified to play in the Region III UIL tournament.  Regional results are listed after the players’ names.

District Champions & Finalists

2017 - 17AAAA

Noah Wingate (JR), Boys' Singles Champion; Region III Champion

Casey Voss (JR)Boys' Singles 2nd Place; Region III 2nd Place

Megan Litton (SO)Girls' Singles 1st Place; Region III 3rd Place

Natalie Brown (FR) / Breeley Van Zew (FR)Girls' Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists

2016 - 17AAAA

Noah Wingate (SO), Boys' Singles Champion; Region III Champion

Casey Voss (SO)Boys' Singles 2nd Place; Region III 2nd Place

Amanda Alsip (SO) / Megan Litton (SO) Girls' Doubles 1st Place; Region III Qualifiers

Natalie Cox (SR) / Taylor Fox (SR)Girls' Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists


 2015 - 17AAAA

Noah Wingate (FR)Boys' Singles Champion; Region III Champion

Caleb Diller (SR) / Megan Litton (FR), Mixed Doubles 1st Place; Region III 2nd Place

Kerry Carriveau (SR) / Casey Voss (FR)Boys' Doubles 1st Place; Region III Quarterfinalists


2014 - 17AAA

Jacob Wingate (SR)Boys' Singles Champion; Region III 2nd Place

Kayla Hill-Johnson (SR) / Savannah Hill-Johnson (SO)Girls' Doubles Champions; Region III 3rd Place

Hunter Goolsby (SR) / Kerry Carriveau (JR), Boys' Doubles Champions; Region III Quarterfinalists

McKenna Kramer (SR) / Eric Bortz (SR), Mixed Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers

Bailey Qualls (FR), Girls’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier


2013 - 17AAA

Jacob Wingate (JR), Boys' Singles Champion; Region III 2nd Place

McKenna Kramer (JR) / Kayla Hill-Johnson (JR), Girls' Doubles Champions; Region III 2nd Place

Nikki Bright (SR) / Eric Bortz (JR), Boys' Doubles 2nd Place; Region III 4th Place

Brianna Docherty (JR), Girls’ Singles Champion; Region III Qualifier

Savannah Hill-Johnson (FR) / Hunter Goolsby (JR), Mixed Doubles Champions; Region III Qualifiers

Kerry Carriveau (SO), Boys' Singles 2nd Place; Region III Quarterfinalist


2012 - 17AAA

Brenna Miller (SR), Girls’ Singles Champion; Region III 3rd Place

Kayla Johnson (SO) / McKenna Kramer (SO) / Mixed Doubles Champions; Region III Quarterfinalists

Justin Kramer (SR) / Nikki Bright (JR), Boys' Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists


2011 - 17AAA

Brenna Miller (JR), Girls’ Singles Champion; Region III Quarterfinalist

Jacob Wingate (FR), Boys' Singles Champion; Region III Quarterfinalist

Kendall Newman (SR) / Nikki Bright (SO) / Mixed Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists

Justin Kramer (JR) / Christian Gonzalez-Torres (JR), Boys' Doubles Champions; Region III Qualifiers

Hailey Bortz (SR) / Brianna Beden (SR), Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers


2010

Leeigh Ann Sudbury (SR) / Kendall Newman (JR), Girls’ Doubles Champions; Region III Champions

Brenna Miller (SO), Girls’ Singles 2nd Place; Region III 3rd Place

Robert Docherty (SR), Boys' Singles 2nd Place; Region III Quarterfinalist

Bekka Goolsby (SR) / Brianna Beden (JR), Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists


2009

Tucker Mueck (SR), Boys' Singles Champion; Region III Champion

Cortany Lowry (SO), Girls’ Singles Champion; Region III 3rd Place

Leeigh Ann Sudbury (JR) / Jordan Bayer (SR), Mixed Doubles 2nd Place; Region III 4th Place

Daniel Trayler (JR), Boys' Singles 2nd Place; Region III Quarterfinalist

Brenna Miller (FR), Girls’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier


2008

Tucker Mueck (JR) / Daniel Trayler (JR), Boys' Doubles Champions; Region III Champions

Zach Buck (JR) / Bekka Goolsby (SO), Mixed Doubles Champions; Region III Quarterfinalists

Cortany Lowry (FR), Girls’ Singles Champion; Region III Qualifier

Leeigh Ann Sudbury (SO) / Megan Kostroun (SO), Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers

Lauren Hartz (SR), Girls’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier


2007

Jason Trayler (SR) / Tucker Mueck (SO), Boys' Doubles Champions; Region III Champions

Anna Cox (SR) / David Kennemore (SR), Mixed Doubles Champions; Region III 3rd Place

Brittany Lowry (SO) / Leeigh Ann Sudbury (FR), Girls’ Doubles Champions; Region III Qualifiers

Skylar Stillwagon (SR) / Daniel Trayler (SO), Boys' Doubles 2nd Place; Region III 3rd Place

Samantha Rogers (SR), Girls’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier


2006

Skylar Stillwagon (JR), Boys' Singles Champion; Region III 2nd Place

Jason Trayler (JR) / Tucker Mueck (FR), Boys' Doubles; Region III 2nd Place

Oscar Zavaleta (SO alternate) / Tucker Mueck (FR), Boys' Doubles 2nd Place

Rachel Butler (SR) / Anna Cox (JR), Girls’ Doubles Champions; Region III 3rd Place

Jessie Bortz (SR) / David Kennemore (JR), Mixed Doubles Champions; Region III 3rd Place

Ryan Moll (SR) / Daniel Trayler (FR), Boys' Doubles Champions; Region III 4th Place

Kody Brown (SR), Boys’ Singles 2nd Place; Region III 3rd Place


2005

Ryan Moll (JR) / Skylar Stillwagon (SO), Boys' Doubles Champions; Region III 2nd Place

Katy Butler (SR) / Anna Cox (SO), Girls’ Doubles Champions; Region III 3rd Place

Kody Brown (JR), Boys’ Singles Champion; Region III 4th Place

Rachel Butler (JR) / Jessie Bortz (JR), Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists

Jason Trayler (SO), Boys’ Singles 2nd Place; Region III Quarterfinalist


2004

Curtis Sellers (SR), Boys’ Singles Champion; Region III 2nd Place

Keith White (SR) / Blake Whyburn (SR), Boys' Doubles Champions; Region III 4th Place

Katy Butler (JR) / Kristin Fleuriet (JR), Girls’ Doubles Champions; Region III Quarterfinalists

Ryan Moll (SO) / Skylar Stillwagon (FR), Boys' Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists

Rachel Butler (SO) / Anna Cox (FR), Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers

Kody Brown (SO), Boys’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier

Jessie Bortz (SO), Girls’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier


2003

Katy Butler (SO) / Kristin Fleuriet (SO), Girls’ Doubles Champions; Region III Qualifiers

Kody Brown (FR), Boys’ Singles 2nd Place; Region III Quarterfinalist 

Keith White (JR) / Blake Whyburn (JR), Boys' Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers

Brittney Gill (SR) / Kerri Grisham (SR), Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers


2002

Lyndi Houston (SR) / Katherine Kettler (SR), 19AAA Girls’ Doubles 2nd Place; Region III 3rd Place


2001

Lucy Sams (SR) / Katherine Kettler (JR), 19AAA Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Quarterfinalists


2000

Dustin Ground (SR) / Brady Lane (SR), Boys' Doubles Champions; Region III Qualifiers

Lucy Sams (JR) / Karen Wedeking (JR), Girls’ Doubles Champions; Region III Qualifiers

Lyndi Houston (SO) / Katherine Kettler (SO), Girls’ Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers


1999

Nathan Gaines (SR) / Brady Lane (JR), Boys' Doubles Champions; Region III Quarterfinalists

Alexi Wagner (SR) / Karen Wedeking (SO), Girls’ Doubles Champions; Region III Quarterfinalists

Stacy Buck (SR), Girls’ Singles Champion; Region III Qualifier

Ryan Welsh (SR), Boys’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier

Kerri Tuley (SR), Girls’ Singles 2nd Place; Region III Qualifier


1998

Carrie Heaton (SR) / Alexi Wagner (JR), Girls’ Doubles Champions; Region III 4th Place

Nathan Gaines (JR) / Brady Lane (SO), Boys' Doubles 2nd Place; Region III Qualifiers

Kerri Tuley (JR), Girls’ Singles 2nd Place; Region III Qualifiers

Free business joomla templates